kiedy kupiź bilet na lot do pracy w Ameryce

Kiedy warto kupić bilet do Ameryki?

Jeśli praca w Ameryce stanowi Twoje plany, warto już teraz zastanowić się, kiedy najlepiej kupić bilet lotniczy, ponieważ cena takiego biletu w dużej mierze zależy od terminu dokonania zakupu. Ale to wszystko, bowiem kwota biletu zależy również od miejsca wylotu, a nawet konkretnego lotniska. Cena biletu zależna jest również od miasta docelowego. Zastanawiasz się gdzie chcesz pracować? Praca w Chicago, praca w Nowym Yorku, praca w Los Angeles a może praca w San Francisco? Niezależnie od miejsca naszej przyszłej pracy powinieneś rozeznać się z jakimi kosztami podróży musisz się liczyć.

Patrząc na raporty, to według średniej ceny biletu najtaniej można polecieć z Warszawy, płacąc za bilet 2 780 zł a najtańszym miesiącem na wylot z Warszawy jest luty, w którym można polecieć za 2580 zł. Ale analizując dokładniej raporty okazuje się, że na najtańszy lot do Nowego Yorku można liczyć w styczniu, ale z lotniska w Gdańsku, wówczas płacimy tylko 1985 zł. Trzeba przyznać, ze różnica jest naprawdę duża.

No dobrze, ale ile czasu wcześniej najlepiej zaopatrzyć się w bilet? Wiadomo, że oferty pracy w Ameryce żyją własnym życiem i możemy trafić na ciekawe ogłoszenie i chcieć podjąć pracę już, ale są pracodawcy, którzy stale zatrudniają pracowników i niezależnie od terminu przylotu, można uzyskać zatrudnienie.

Dlatego chcąc pracować w Nowym Yorku najlepiej kupić z 5-miesięcznym wyprzedzeniem – wówczas możemy liczyć na 10 % rabatu. Niewiele więcej rabatu, bo 11 % uzyskamy za zakup biletu do Chicago z 3,5 miesięcznym wyprzedzeniem. Większy rabat, bo 14 % uzyskamy kupując bilet do Los Angeles – 15 tygodni wcześniej oraz do San Francisco – aż 15 % taniej przy zakupie z 4-miesięcznym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *