praca w Stanach

Work & Travel – czy tylko dla studentów?

Program wyjazdowy Work & Travel cieszy się ogromną popularnością wśród studentów. Nic dziwnego, bo często jest to jedyna możliwość wyjazdu do Ameryki marzeń i podjęcie pracy w Ameryce. Co jednak jeśli nie posiadamy statusu studenta? Czy w takiej sytuacji w ogóle mamy jakiekolwiek szanse na wzięcie w nim udziału?

Niestety okazuje się, że nie. Wyłącznie osoby aktualnie studiujące na poziomie licencjata bądź magistra mają taką możliwość. Oczywiście tryb studiów nie jest istotny, także studenci zarówno dzienni, wieczorowi, jak i zaoczni mają jednakowe prawa w tym zakresie. Jedynie osoby na studiach podyplomowych nie mogą wziąć udziału w takiej programowej możliwości podjęcia pracy.

Co ważne osoby, które są na skraju studiów, i w okolicach marca kończą swoją edukację, niestety załapią się. Wynika to z tego, że konieczna jest kontynuacja nauki. Można oczywiście podjąć inny kierunek studiów, a nawet zmienić uczelnię, ale kluczowa jest ciągłość edukacji od letniego semestru. Aby otrzymać wizę J-1 niezbędny jest status studenta. Konieczna jest również ważna – podbita legitymacja studencka.

Doskonale znany program pracy dla studentów, to doskonała okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia, podszlifowania języka – ale takiego mówionego i faktycznie stosowanego w praktyce, oraz okazja do nawiązania nowych znajomości, które mogą procentować w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *