loteria wizowa - bilet do pracy w Ameryce

Loteria wizowa – łatwy sposób na legalną pracę w Ameryce.

Jeśli rozważasz wzięcie udziału w loterii wizowej do USA, to musisz się pośpieszyć, ponieważ możliwość rejestracji wniosków potrwa tylko do 7 listopada. Ogłoszenie wyników loterii nastąpi 2 maja już w 2017 roku a fizycznie wizę będzie można odebrać dopiero 1 października 2017 roku, a cały etap wydawania wiz potrwa do aż do 30 września 2018 roku.

Dlaczego wiele osób loterię wizową traktuje jako ostatnią szansę na otrzymanie biletu do Ameryki? Ponieważ wystarczy posłuchać opinie znajomych lub poczytać na licznych forach, że ubieganie się o zieloną kartę i finalnie jej otrzymanie to nie jest bułka z masłem. Oczywiście są osoby, które w oczach konsulatu są idealnymi kandydatami do pracy w Ameryce, to jednak cały ten proces wiąże się z długim czasem oczekiwania w niepewności.

Jeśli zostaniesz wylosowany – nie masz jeszcze gwarancji, że otrzymasz zieloną kartę, będziesz bowiem jeszcze dokładnie prześwietlony pod kątem chociażby czystej karty w zakresie przepisów prawa imigracyjnego USA.

Gwarancji otrzymania zielonej karty nie możesz być pewny nawet jeśli poszczególne agencje pośrednictwa obiecują. Co ważne nie warto z usług takich agencji korzystać, naciągniesz się tylko na dodatkowe koszty a żadnej pewności i tak nie będziesz miał. Poza tym złożenie wniosku nie jest w najmniejszym stopniu skomplikowane i każdy sobie z tym poradzi.

To co musisz wiedzieć odnośnie zielonej karty, to zasada że musisz faktycznie przebywać w Ameryce, żeby utrzymać prawo do pobytu. Wystarczy bowiem, że nie będzie Cię w Stanach ponad rok i już tracisz swoje upragnione prawo do stałego pobytu. Dlatego pamiętaj, że wiza to nie jest nieograniczona możliwość turystycznych przyjazdów do kraju mlekiem i miodem płynących, ale przepustka do lepszego życia dla osób, które faktycznie chcą na stałe tu przebywać i podjąć pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *