praca jako pomoc domowa w Ameryce

Korzyści pracy jako pomoc domowa w Ameryce?

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość pracy jako pomoc domowa w Stanach? Argumentów przemawiających na plus jest sporo a Ambasada i Konsulat USA zadbały o komfort i bezpieczeństwo pracowników, wyznaczając warunki jakie musi spełnić pracodawca oraz zapisy jakie muszą znaleźć się w umowie, żeby móc w ogóle ubiegać się o przyznanie wizy i legalnie podjąć pracę.

Co zapewnia pracodawca i na co mogą liczyć osoby ubiegające się o pracę?

Po pierwsze pracodawca pokrywa koszty związane z podróżą do USA oraz do samego miejsca pracy. Pokrywa także koszty związane z powrotem do rodzimego kraju, po ukończeniu stosunku pracy.

Po drugie stawka godzinowa jest równa co najmniej minimalnej stawce godzinowej uregulowanej prawem federalnym.

Kolejną korzyścią jest gwarancja bezpłatnego zakwaterowania oraz wyżywienia. Kiedy pracownikowi odejdą wszystkie wskazane koszty, zarabiając wychodzi on na czysto.

Ponadto pracodawca w umowie z pracownikiem, spisuje oświadczenia, z których wynika m.in. że nie może on zatrzymać paszportu pracownika, oraz że pracownik nie będzie przebywał na terenie pracodawcy poza godzinami pracy bez wynagrodzenia.

Jak widzicie korzyści są wymierne a możliwość wykonywania pracy w Ameryce sprawia, że jest to bardzo chętnie wybierana forma aktywności zawodowej.

Pomoc domowa otrzymuje zatrudnienie w USA na podstawie wizy B-1. Ta kategoria wizowa obejmuje m.in. pokojówki, gosposie, opiekunki do dzieci, kucharzy, kierowców czy ogrodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.