praca i płaca Ameryka

Ile można zarobić pracując w Ameryce?

Często słyszymy stwierdzenie “amerykański sen”. Wiele osób szuka pracy, przegląda oferty pracy w Ameryce, wierząc w bajkowe życie, sielankę i duże zarobki. Jak to wygląda w rzeczywistości? Ile można zarobić pracując na poszczególnych stanowiskach? Czy amerykański sen może się spełnić?

Jak możecie przeczytać w jednym z poprzednich moich wpisów już za najniższą krajową osoba pracująca w USA jest w stanie prowadzić godne życie. Cała masa miejsc pracy natomiast przynosi zarobki przewyższające najniższą krajową pensję w mniejszym lub większym stopniu, już piszę co i jak.

Na samy szczycie królują chirurdzy i lekarze, których roczna pensja przekracza 200 tys. dol. Kolejni będą przedstawiciele kadry zarządzającej, którzy z chief executive na czele mogą zarobić nawet 170 tys. dol. rocznie. Idąc dalej, Prawnik zarobić może nawet 125 tys. dol. podobnie co dentysta.

Nieco niżej na drabinie płac wypada inżynier lotnictwa zarabiający ładnie ponad 70 tys. dol. rocznie czy też weterynarz, który rocznie zarobi ok. 70 tys. dol.

Praca jako programista w Ameryce to również bardzo dobry pomysł, ponieważ już średnia roczna pensja programisty to wartość ok. 60 tys. dolarów, a Ci lepsi programiści zarobią znacznie więcej. W Ameryce duże firmy stawiają na dobrych programistów, dlatego pracując w IT właśnie, można liczyć, że amerykański sen się spełni.

Ładną pensję zarobi również księgowy, analityk finansowy oraz architekt, bo prawie 50 tys. dol. w skali roku. Grafik komputerowy może liczyć na pensję w wysokości 40 tys. dol rocznie. Sprzedawca w sklepie zarobi ok. 25 tys. dol w skali roku a robotnicy nawet 27 tys. dol. rocznie.

Nie pozostaje nic innego, jak kształcić się, zdobywać umiejętności i doświadczenie, a potem cieszyć się sielanką i bajkowym życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *